Dentysta - co warto wiedzieć przed wizytą? - Stomatologia

Dobry stomatolog Bytom

Dobry sprzęt dentystyczny

Żeby leczenie zębów mogło być skuteczne, musi zostać przeprowadzone według powszechnie przyjętych standardów przy użyciu najlepszych środków oraz sprzętów dentystycznych. Mogą być one kupowane przez dentystów u renomowanych i sprawdzon

Dentysta - co warto wiedzieć przed wizytą? - Stomatologia Dobry stomatolog Bytom
ych producentów, a wówczas pozostaną bezpieczne dla pacjentów. Skuteczne leczenie zębów musi być także poprzedzane przeprowadzaniem dokładnego przeglądu dentystycznego. Jego znaczenie dla wyboru właściwego sposobu leczenia jest ogromne, ponieważ pozwala na dokonanie dokładnej oceny stanu uzębienia i każdego zęba z osobna. Na jego podstawie lekarz może zadecydować czy w przypadku konkretnego pacjenta wystarczy podjąć leczenie ozonem czy trzeba jednak przystąpić do borowania zębów.

Najlepsi dentyści znani są z tego, że dbają o posiadanie sprawdzonych sprzętów i narzędzi dentystycznych. Dlatego zatrudniają w swoim zespole osoby odpowiedzialne za sprowadzanie najlepszych elementów wyposażenia gabinetu dentystycznego. Dzięki temu praca dentystów będzie mogła być efektywna i dobrze dostosowana do potrzeb wszystkich pacjentów, a samo leczenie stomatologiczne prawie bezbolesne. Do jego prawidłowego przeprowadzenia potrzebne są także dobre środki lecznicze. Z nich będą wyrabiane wypełnienia tymczasowe oraz plomby zębowe. Dentyści dobrze wiedzą, że tylko posiadanie dobrych środków dentystycznych pozwoli na wyrobienie trwałej i dobrze dopasowanej plomby. Ponadto w dobrych gabinetach dentystycznych znajdują się środki pozwalające na wyrabianie różnego rodzaju plomb.


Ważna definicja

Stomatologia, dentystyka (gr. stoma ? usta + gr. logia ? nauka; łac. dens ? ząb) - dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka. Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej używano tytułu lekarz stomatolog, potem lekarz dentysta, jednakże Naczelna Izba Lekarska dopuszcza możliwość używania obydwu tytułów.

W Polsce, zgodnie z Dz. U. z 2011 r. Nr 113, poz. 6581, do roku 2012 tytuł lekarza dentysty uzyskuje się po 5 latach studiów, odbyciu stażu podyplomowego i zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP). Od roku 2013 LDEP został zastąpiony Lekarsko-Dentystycznym Egzaminem Końcowym ? LDEK (art. 5. ustawy). Staż podyplomowy zostaje zniesiony po 1.10.2016 roku (art. 4. ustawy).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia


Dentystycznie

O zęby warto dbać. Jest to bardzo ważny nawyk - to rodzice są odpowiedzialni za to, by dla dziecka mycie zębów było częścią dziennej rutyny.

Nie będę pisać tutaj o szczegółach praktyki dentystycznej, ponieważ nie jestem specjalistą. Chcę jednak zauważyć, że zęby to przede wszystkim kwestia zdrowia, a nie urody.

Jeżeli nie będziemy o nie dbali możemy mieć poważne problemy - bóle zatok, zapalenie które przekształci się w poważna infekcję, a nawet problemy z sercem.